Máte doma dieťa, ktoré má problémy s učením?

Slabikuje, pletie si písmenká, nevie čo číta, "škrabe ako kocúr", vynecháva mäkčene, dĺžne, stále počíta po jednom, nepamätá si číslice, nevydrží dlho pri učení,..................

Čo s tým urobiť, ako mu môžete pomôcť, na koho sa obrátiť?

Na všetky tieto otázky sa Vám v priebehu školského roka budem snažiť, čo najlepšie odpovedať.

Pôsobím na tejto škole ako školský špeciálny pedagóg. V spolupráci s psychologičkou (ktorá je na našej škole každú stredu od 8:00 - 12:00 hod.), Špeciálno-pedagogickou poradňou, pedagógmi, rodičmi a predovšetkým deťmi naprávame tieto problémy.

V praxi to vyzerá tak, že po diagnostike a konzultácii so všetkými zúčastnenými, dieťa počas hodín výchov v priebehu vyučovania, alebo po vyučovaní, navštevuje špeciálneho pedagóga, kde spolupracujeme na reedukácii porúch.

Výhodou školy so špeciálnym pedagógom je to, že dieťa nemusí dochádzať do pedagogicko-psychologickej poradne či špeciálno-pedagogickej poradne na reedukácie porúch učenia. Starostlivosť o dieťa je zaistená priamo v škole.

Školský špeciálny pedagóg zastrešuje všetky integrované deti na škole. Je v neustálom kontakte s ostatnými pedagógmi, s ktorými konzultuje všetky úspechy či problémy týchto detí.

Dúfam, že Vašim deťom a zároveň aj Vám budem môcť čo najlepšie pomáhať.

V prípade potreby je možná konzultácia priamo v škole na druhom poschodí (pri výchovnom poradcovi školy), v budove ZŠ.

Konzultačné hodiny je možné dohodnúť telefonicky na telefónnom čísle 0910 806 333alebo prostredníctvom e- mailu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Na Vašu spoluprácu sa teší

Mgr. Katarína Fajčíková

Copyright © 2012  Základná škola Gaštanová, Žilina. All Rights Reserved.